Zabawki kocie oraz kocia zabawa

 

Najciekawsze i najbardziej angażujące zabawki dla kotów, przedmioty do zabawy dla kotów powinny możliwie przypominać realną kocią zdobycz. Zabawki nie mogą być zbyt duże ani zbyt głośne, najczęściej wiele zabawek dostępnych publicznie są nierealistyczne lub zbyt dużo, lub dźwiękowo zbyt intensywne.

 

  1. Przyrządy zmuszające kota do wydobywania, zdobywania przysmaków – jako przysmak sugerowane są suszki mięsne, z dostępnych ogólnie dostępnych mamy: Pipolino, Catit Treat Ball, PetSafe SlimCat Interactive Toy, PetZone IQ Treat Ball
  2. Mata, pudło lub karton węchowy zmuszające podobnie jak zabawki wyżej kota do wysiłku intelektualnego, nurkowania za przysmakiem: można wykonać samemu lub zamówić na popularnych portalach jak Allegro czy Amazon

 

Wszystko co interesuje kota i jest dla niego bezpieczne (przy kontrolowanej zabawie) jest dozwolone, a jak imituje swoim wyglądem naturalną ofiarę tym lepiej:

 

  1. Myszy i inne małe ssaki – skórkowe myszki, małe piłeczki, atrapy na wędce, piłeczki z folii aluminiowej, papieru, styropianu
  2. Węże i jaszczurki – tasiemki i materiały podłużne przymocowane do wędki: CatCharmer
  3. Muchy, koniki polne, motyle: małe przedmioty przymocowane do elastycznego drutu: CatDancer
  4. Ptaki: piórka na wędce, na lince doczepionej do wędki: Feather Bird, Bird 3in1, Crunchy Feather,

 

W kwestii zabawy jest kilka rzeczy niezwykle ważnych:

 

  1. Kot nie powinien mieć stałego dostępu do zabawek. Powinny być chowane, wymienianie, codzienna ta sama zabawka i powtarzana schematyczna zabawa nie będzie skuteczna w realnym wymęczaniu kota. Wymagana jest regularna zmiana, wprowadzanie ich powoduje co rusz nowy bodziec i aktywizację kota.
  2. Kot wymaga regularnego aktywizowania, czyli udziału człowieka w zabawie. Człowiek w zabawie przyjmuje rolę kociej ofiary i za pomocą poszczególnych zabawek odgrywa rolę ofiary: wykonujemy krótkie, gwałtowne ruchy, chowamy zabawkę i następnie szybkimi ruchami pokazujemy kotu, zastygamy nią bezruchu i znowu uciekamy. Sama leżąca zabawka nie jest czymś wystarczającym dla kota.
Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.