Porady

Mój kot nie chce się przytulać

Mój kot nie chce się przytulać – taką frazę ktoś wyszukał na blogu. Pozwólcie że w kilku krótkich słowach się do tego odniosę.

kotniechcesieprzytulac

 

KOT NIE JEST ZABAWKĄ/PRZYTULANKĄ.

 

Jeśli chcesz się drogi opiekunie przytulić do czegoś, doradzam zakup pluszowego misia. Jeśli kot będzie chciał nawiązać z Tobą kontakt, zrobi to. Kot jest żywą istotą, która ma swoje potrzeby, ma swój charakter. Kocia potrzeba kontaktu jest inna niż człowieka, o czym pisałem: Kocia potrzeba kontaktu
To kot powinien wychodzić z inicjatywą, oczywiście możemy go zachęcać, lecz nie nachalnie. Człowieka „chcę” – „nie chce” ma tu najmniejsze znaczenie. Zdaję sobie sprawę, że człowiek lubi i chce mieć wszystko na życzenie, ale moi drodzy czytający, życie z kotem to wieczny i stały kompromis.

Jak powinno wyglądacie zbliżenie kota i człowieka, zaprezentujemy w formie zdjęć.

Czarek: O, matka!

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

Czarek: Pogłaskam, grzeczna jest. Niech ma :)

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

fot. Anna Kuklinowska

 

Linki: http://kocie-porady.pl/koc-zach/kocia-potrzeba/

Ps. Kot na zdjęciu, Czarek, szef naszego DT nie ucierpiał, ma tylko minę cierpiącego :)

 

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.