Porady

Kot wokalizuje cały dzień

Pytanie z grupy Kocich Porad (https://www.facebook.com/groups/poradybehawioralne/)

 

“Potrzebuje porady. Mam kota 2 letniego niewychodzącego. Od wczoraj przeraźliwie miauczy pod drzwiami. Dzisiaj cały dzień to samo. Już nie mam pomysłu co zrobić żeby przestał. Bawić się nie chce, głaskać też nie. Już nie mam sił.”

 

 

Odpowiedź:

 

Warto sprawdzić, czy za drzwiami nie przebywają różnego rodzaju zwierzaki, np. niewykastrowane kocury lub koty znaczące klatkę schodową jako swój teren. Zwracając jednak uwagę, że ostatnio jest wyjątkowo gorąco — warto zagwarantować kotu miejsce, w którym może się schłodzić, pilnować by miał zimną wodę, oraz by miał możliwość odetchnięcia powietrzem (pamiętajmy jednak o zabezpieczeniu okien i balkonów). Jeśli mamy marudnego kota, szczególnie długowłosego przy dużych upałach warto zadbać o mocne wytrymowanie sierści, jak i jako pomysł na ulgę dla kota — zmoczyć wodą ręcznik i przetrzeć kotu sierść. Jeśli kota mocno ciągnie na dwór — warto także zaopatrzyć się w szelki i smycz i zabrać naszego podopiecznego na spacer.

 

 

 

 

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.