Porady

Kot w gościach na kilka dni – zapoznawać?

By Czerwiec 14, 2014 No Comments

Kot w gościach na kilka dni – zapoznawać czy nie?

 

Pytanie od Anny z grupy behawioralnej: Co w sytuacji, gdy np. mam kota i znajomi by mi podrzucili na tydzień swojego kota. Czy byłby sens ich wcześniej zapoznawać? Bo w tym wypadku izolacja paro dniowa wydaje się raczej niewykonalna.
Mają za sobą pierwsze pół godzinne spotkanie, mój młody (3miesieczny) podchodził powoli i chciał się zapoznać, znajomych kot (3lata) warczał i syczał.

 

Odpowiedź:

 

Odpowiedź wydaje się banalna, natomiast często popełniany błąd który może mocno wpłynąć na stan psychiczny zwierzaka.
Nie ma najmniejszego sensu kotów ze sobą poznawać, wypuszczać na mieszkanie. Kot znajomych niech zostanie przetrzymany w osobnym pomieszczeniu, krzywda się mu nie stanie. Stawiamy na rozsądną socjalizację wraz z izolacją która może trwać od kilku dni do kilku tygodni, więc jeśli kot ma się na kilka dni pojawić – nie ma sensu zaburzać kociego rewiru rezydenta.

 

 

[slider category=”zach” count=”3″]

 

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.