Petsitter a sprawa żywienia podopiecznego, pozostawionego pod naszą opieką.

Jak część czytelników zdaje sobie sprawę, zajmuje się profesjonalną opieką nad kocimi i psimi podopiecznymi. Dzisiaj trafiła mi się rozmowa, że znajomą, która także siedzi w branży – że wielu jej klientów karmi powiedzmy ogólnie, niskiej jakości posiłkami. Popularne marki, suchych chrupek.

Zdarza w domach, które mam pod opieką, że właśnie trafiam na popularne marketowe karmy, czy też na niby jakościowe karmy premium.

Część z Was powiedziałaby pewnie, że – odmówiłaby takiej opieki, jednak nie zapominajmy, że chodzi o dobro kota. Opowiem Wam, jak ja działam. W ostatnim przypadku takiej opieki – tak przez tydzień karmiłem mokrą i suchą karmą, a gdy wróciła opiekunka, zasugerowałem zmianę karmy na podstawie aktualnej wiedzy.

Kot aktualnie z suchych chrupek i mokrej karmy niskiej jakości – przechodzą wyłącznie na mokrą karmę średniej jakości, a opiekunka rozmyśla także o rozszerzaniu diety swojego kota o surowiznę.
Pamiętajcie, warto rozmawiać dla dobra kotów. Uczyć, edukować – ważne, żeby powoli, z wyczuciem drążyć skałę.

 

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.