BARF jest zły

BARF niszczy nerki

 BARF to za duża porcja białka

BARF jest ciężkostrawny

Mój weterynarz powiedział że BARF nie można karmić

 

Mity?

 

Niestety, nie do końca. Wraz ze wzrostem popularności surowej diety, mnożą się kolejne teorie dotyczące jej składu, w większości powielane bezrefleksyjnie przez osoby które coś gdzieś usłyszały… Mięso zbyt chude, bez suplementów lub z dziwnymi, przypadkowo dobieranymi dodatkami, suplementowane witaminkami w tabletkach, w niewłaściwych proporcjach lub, o zgrozo, ‘’suplementowane’’ suchą karmą, albo podawanie suchej karmy i surowego mięsa.

To NIE JEST BARF!

Taka ‘’dieta’’ może zaszkodzić, i to bardzo!

 

egg-eggshell-broken-yolk

Niedobory pierwiastków śladowych i minerałów, zły stosunek wapnia do fosforu (najczęściej zbyt wysoki poziom fosforu w źle lub w ogóle nie suplementowym mięsie), ogromny udział białka w diecie … a potem płacz bo kotu wysiadły nerki, bo ma biegunki, bo wymiotuje, bo z wątrobą coś nie halo.
Koci barf to dokładne odmierzanie suplementów wyliczanych z Barfnym Kalkulatorem, czyli arkuszem kalkulacyjnym obsługiwanym w Excelu lub Open Office , wyliczanie właściwego stosunku wapnia do fosforu, potasu do sodu, poziomu miedzi, chloru, sodu, magnezu i tak dalej. Barf to nie jest wrzucanie mięsa jak leci do miski i dosypywanie poleconych przez panią w osiedlowym sklepiku witaminek.

 

Zrobienie przepisu w kalkulatorze to dla wprawnego barfera kilka minut, a zrobienie prawdziwej mieszanki BARFowej dla jednego kota na miesiąc to około godzina pracy. Pytając, dowiadując się, można łatwo nauczyć się obsługi kalkulatora i prawidłowego karmienia kotów, ale trzeba chcieć i poświęcić trochę czasu. Jeśli ktoś nie ma na to ochoty lub czasu- niech się po prostu za to nie bierze, żeby nie zaszkodzić . Wtedy lepszym, zdrowszym rozwiązaniem będzie karmienie kotów dobrą, mięsną, mokrą karmą.

Nie wiecie, macie wątpliwości?

Pytajcie, zawsze pomożemy, ale nie powielajcie pseudo barfowych mitów i nie szkodźcie swoim kotom.

https://web.facebook.com/groups/barfnekorepetycje/

 

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.