0
Zachowanie

Zbyt wczesna adopcja kociaka

Wielu opiekunów wybiera kociaka (jak najszybciej, jak najmłodszy) bo uważa że go sobie wychowa.

Kociak powinien pozostać z rodzeństwem i matką 12 a nawet 14 tygodni, dopiero po takim czasie może trafić do nowego domu. Z wielu domów kociaki są zabierane z okresie 6-8 tygodnia bo ‘potrafią już jeść’. W tym czasie jednak następuje silny rozwój i intensywne zabawy z rodzeństwem, rozwijają się umiejętności łowieckie, rozwijają się więzi z rodzeństwem. Dalej do 12-14 tygodnia cały czas wzrasta aktywność kontaktów z rodzeństwem, a także zabawy, polowanie, rozwijanie instynktu łowieckiego oraz naśladowanie zachowań matki.

Odebranie go zbyt wcześnie może skutkować problemami behawioralnymi min. zachowaniami agresywnymi wobec innego kota lub człowieka gdyż nie nauczył się granic w zabawie.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Kontakt

Telefon: 731 336 586
Mail: [email protected]