Zachowanie

Załatwianie się do kuwety

Jak nauczyć kota załatwiania się do kuwety?

Pierwsze co należy zrobić, to pozwolić kotu by pierwsze trzy miesiąca życia spędził ze swoją kocią mamą.
Drugą rzeczą, to postawić kuwetę — szczególnie dla małego kota z niskim rantem, w miejscu niezbyt uczęszczanym, raczej z boku — nie w rogu pomieszczenia.
Trzecią i ostatnią rzeczą, dać się kotu załatwiać do kuwety. Koty mają automatycznie zaprogramowaną „opcję” załatwiania się i zakopywania swoich ekskrementów. Kot jako mały drapieżnik musi maskować swój zapach przed większymi drapieżnikami. Jeśli kot na początku życia nie łapie jeszcze kuwety, warto regularnie kota dostawiać do kuwety — wsadzać go tam, i o ile jest taka możliwość podrapać łapkami żwirek, kot powinien załapać.

Załatwianie się kota do kuwety to coś naturalnego co kot ma zakodowane w genach, my jedynie powinniśmy dać mu miejsce do tego.

Standardowe i podstawowe informacje kuwetkowe:
– neutralny żwirek, bez zapachu,
– niezbyt dużo żwirku, jakieś 2 cm grubości podłoża,
– kuweta ustawiona w ustronnym miejscu, daleko od hałasu i stałego ruchu ludzi,
– ilość kotów = ilość kuwet + 1 sztuka

Jak przy każdej modyfikacji zachowania, spokój, cierpliwość i zrozumienie.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.