Zachowanie

Miauczenie kota podczas zabawy

By 30 kwietnia, 2014 No Comments
Wiele kotów (w zależności od ilości snu) w różnych godzinach dnia często wybiera sobie ulubioną zabawkę, biega z nią w pyszczku, miauczy przeciągle, śpiewa, mruczy – czasami się nią bawi, czasami po prostu trzymając w pyszczku biega po mieszkaniu,
fot. Beta Burzyńska

fot. Beta Burzyńska

zdarza się także ze kot łapie ową zabawkę w łapy i kopie ją, tylnimi. Takie zachowanie jest całkiem naturalne, wiele z kotów zachowuje się podobnie, więc nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście w zależności od wieku, charakteru jak i poziomu energii jaką posiada kot takie zachowanie może występować a nie musi, jeśli występuje a zabawka którą sobie wybrał kot (może być to zwykła piłeczka pluszwa, poduszka) nie jest dla niego niebezpieczna to niech się nią bawi, niech sobie biega, skacze, bawi się nią i miauczy (dźwięk w zależności od kota też może być bardzo różny).

Rozmawialiśmy dzisiaj na ten temat na naszej grupie na facebooku: https://www.facebook.com/groups/poradybehawioralne/

Zwracajmy więc uwagę – wymieniajmy zabawki, jeśli jakimiś kot się nie bawi, kupmy nowe – stwórzmy nowe a starsze schowajmy, za jakiś czas możliwe że kot ponownie zareaguje na dawno zapomniane zabawki.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.