0
Zachowanie

Kot drapie, niszczy meble

By Kwiecień 15, 2014 No Comments

Drapanie jest naturalnym kocim zachowaniem, nie oduczysz kota drapać. Próba usuwania kotom pazurów, jest kategorycznie głupią rzeczą i niedopuszczalną. Kot potrzebuje tzw. drapaków najlepiej w trzech pozycjach, pionowy, poziomy i skośny. Kot drapiąc usuwa martwe części pazurów a także zostawia swój zapach na mieszkaniu. Kot powinien mieć w każdym pomieszczeniu choćby niewielki palik do drapania, rozsądny jest nawet kawałek drzewa, pieniek.

http://swiatkotow.pl

http://swiatkotow.pl

Jeśli kot nie chce drapać drapaka naturalnie, choć nie zdarza się to często można kota zachęcić odpowiednim zachowaniem dla przykładu: gdy kot się przebudza po drzemce, wyciąga się robiąc grzbiet lub rozciąga łapy, w tym momencie warto kota chwycić i dostawić do drapaka, powinien odruchowo złapać za palik, lub wyciągnąć się na płaskim drapaku pazurami wczepiając, można też regularnie (!) dostawiać kota do drapaka,wysuwając jego pazury i delikatnie nimi pocierać o sizal lub korę, także można swoimi paznokciami pokazać zwierzęciu jak się drapie, koty to naprawdę inteligentne i spostrzegawcze stworzenia, można oczywiście też spryskać drapak kocimiętką jeśli kot jest na nią wrażliwy. Jednym z elementów przy poprawie zachowania z drapaniem mebli jest regularne obcinanie kotom pazurów, oraz reagowanie – odwracanie uwagi zwierzaka od niepożądanego zachowania np. zabawką.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Kontakt

Telefon: 731 336 586
Mail: [email protected]