Zachowanie

Karmienie i zabawa – czyli koci rytuał codziennie

By 14 kwietnia, 2014 No Comments

 

autor. Martyna Skrok / http://www.martine.pl/

autor. Martyna Skrok / http://www.martine.pl/ Kasia Paćkowa / www.facebook.com/Packowo?fref=ts

Rytuał koci – kilka uwag:

Kot jest z natury bardzo ruchliwym i aktywnym zwierzęciem, warto pamiętać że gdy zaczniemy od pierwszych dni zapewniać kotu zabawę co pozwoli rozpocząć budowanie rytuału, na starość nawet wiek nie powinien mu przeszkadzać w zabawie, gonitwach przy okazji zadbany o jego samopoczucie (codzienna zabawa podnosi pewność siebie kota) i zdrowie (dotlenienie i ruch mięśni).

Zalecam stworzenie dla każdego kota codziennego rytuału :

zabawa z kotem (bieganie za piórkami) + kilka minut odpoczynku + karmienie = sen w konsekwencji zmęczenia i najedzenia; średni czas regeneracji kota to 6-8 godzin, u młodszych kotów, regeneracja jest szybsza;

Odradza się zostawianie pełnych misek z karmą, nawet suchą – dzięki temu można łatwo kontrolować wygląd kota i ilość karmy którą zjada, plus dzięki wydzielaniu możemy kontrolować dzień kota i jego system snu oraz odpoczynku. Bardzo ważnym elementem tego jak każdej pracy z kotem, jest codzienność i regularność rytuału zabawy i karmienia.

Więcej informacji na temat rytuałów kocich można uzyskać na grupie behawioralnej lub na naszym forum dyskusyjnym:

https://www.facebook.com/groups/poradybehawioralne/
http://kocie-porady.pl/forum/index.php

Ah, i zapomniałbym niewierny iż kocurek ze zdjęcia ma swój fanpage na facebooku -> https://www.facebook.com/kotpepepito?fref=ts

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.