Czas socjalizacji z izolacją

 

Dzisiaj bardzo krótki wpis na temat czasu socjalizacji zwierząt, którego razu napisałem że u mnie średni czas socjalizacji z izolacją zajmuje około trzech tygodni. Jednak jak nazwa sama wskazuje jest to ŚREDNI czas, czasem trwa ona tydzień, czasem dwa, czasem trzy – czasem sześć tygodni, a czasami też do kilku miesięcy.

NIUNIO I FELUTA

Rozumiem że człowiek to mało cierpliwa bestia, i chciałby by koty się ze sobą dogadały – jednak to nie my poniesiemy konsekwencje zbyt szybkiego połączenia. A właśnie koty, i często ich konflikt, brak porozumienia kończy się oddaniem jednego z kotów.

Socjalizacja może trwać wiele tygodni, i adoptując kota musimy liczyć się z takim czasem.

 

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny a metody pracy dobiera się indywidualnie do potrzeb zwierząt, a także organizację przestrzeni na dla nowych. Najlepiej zaprosić do domu specjalistę, który rzuci okiem i na tej podstawie poleci dokładnie co robić, jak wspomóc proces socjalizacji zwierząt ze sobą.

Praca, cierpliwość oraz zrozumienie kocich potrzeb to klucz do sukcesu.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.