fbpx
0
Newsy

Miesiąc z wielkimi kotami w Nat Geo Wild

Przedstawiam Wam Miesiąc z wielkimi kotami w Nat Geo Wild.

 

SZYBKIE. SILNE. INTELIGENTNE. NAT GEO WILD PO RAZ KOLEJNY ZAPROSI DO NASZYCH DOMÓW WIELKIE KOTY.

 

Wspaniali łowcy, bezwzględni zabójcy – nie ma na naszej planecie skuteczniejszych drapieżników niż wielkie koty. Od lwów, tygrysów, gepardów do jaguarów i innych, opanowały niegdyś cały świat. Dziś te majestatyczne stworzenia są jednymi z najbardziej zagrożonych gatunków na Ziemi. Podczas „Miesiąca z wielkimi kotami” Nat Geo Wild przedstawi kocich drapieżników z innej, niż dotychczas, perspektywy i pokaże, jak ważne są to zwierzęta dla naszego świata.

 

Lion cubs stay about two and a half years with their mothers who take care of them. 

(photo credit: Reinhard Radke/NDR Naturfilm)

Kocie podrostki pozostają pod opieką matki do dwóch lat. 

(photo Reinhard Radke/NDR Naturfilm)

Dzikie koty będą królować na antenie Nat Geo Wild przez miesiąc. To już szósta edycja corocznego cyklu poświęconego wielkim kotowatym. Co ważne, w tym roku został on z tradycyjnego tygodnia rozszerzony do „Miesiąca z wielkimi kotami”. A to gwarancja, że czeka nas jeszcze więcej spotkań z majestatycznymi drapieżnikami.

Jednym z kocich ekspertów Nat Geo Wild będzie Boone Smith – ten światowej klasy specjalista od dzikich kotów zostanie naszym przewodnikiem w dokumencie „Kocie rozgrywki”. Pod jego nadzorem lwy, tygrysy i gepardy staną ze sobą w szranki w konkurencjach sprawdzających ich inteligencję, spryt, czy instynkt, w wyniku których wybrany zostanie prawdziwy koci król.

 

Twarz tygrysa który patrzy w kamerę z krzaków. Podobnie jak ludzie , tygrysy widzą obuocznie.

Twarz tygrysa który patrzy w kamerę z krzaków. Podobnie jak ludzie , tygrysy widzą obuocznie.
(Photo: Akanksha Sood)

W ramach dokumentu „Znikający królowie: pustynne lwy Namibii” towarzyszyć będziemy pustynnym lwom, żyjącym na spalonym słońcem Wybrzeżu Szkieletowym. W programie „Zabójcy znad jeziora” poznamy historie trzech małych lwów żyjących u brzegów Zambezi. Ich dorastanie to życie w ciągłym zagrożeniu, które stworzy z nich prawdziwych przywódców stada. Z kolei „Stadne życie” to dwuodcinkowy dokument, w którym odkryjemy sekretne życie lwów. Dzięki użyciu kamer termowizyjnych zobaczymy między innymi nieznane dotychczas lwie zwyczaje.

Tygrys w śniegu(photo: Offspring Films)

Tygrys w śniegu(photo: Offspring Films)

„Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony wielkich kotów prowadzonej przez Towarzystwo National Geographic. Ma ona powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie. W ramach tej globalnej akcji aktywne wsparcie otrzymują prowadzone w terenie projekty ochrony przyrody, a także działania edukacyjne. Wszystko po to, by powstrzymać i ostatecznie odwrócić tendencję gwałtownego zanikania populacji wielkich kotów. Więcej informacji o inicjatywie na rzecz ochrony wielkich kotów i możliwościach włączenia się w prowadzone działania można znaleźć na stronie: www.causeanuproar.com.

Every Big Cat is awesome – and each one can boast extraordinary powers. From extreme speed to bone crushing bites, Big Cats are some of the most impressive predators on the planet. Host Boone Smith creates testing challenges for these Big Cats - Cheetah’s, Tigers and Lions line up for a unique competition. This has never been tried before. Anything can happen in The Big Cat Games. (photo credit: National Geographic Channels/Bob Croslin)

photo: National Geographic Channels/Bob Croslin

Programy jakie będzie można zobaczyć to:

„Znikający królowie: pustynne lwy Namibii”; premiera w niedzielę, 7 lutego, godz. 18:00

„Walki zwierząt: walki kotów”; premiera w niedzielę, 7 lutego, godz. 19:00

“Zabójcy znad jeziora”; premiera w niedzielę, 14 lutego, godz. 18:00

„Tygrys w opałach”; premiera w niedzielę, 14 lutego, godz. 19:00

„Stadne życie”; premiera w niedzielę, 21 lutego, godz. 18:00

„Kocie rozgrywki”; premiera w niedzielę, 28 stycznia, godz. 18:00

„Duże koty: niezwykła rodzina”; premiera w niedzielę, 28 lutego, godz. 19:00

 

Linki które warto odwiedzić:

http://www.natgeotv.com/pl/miesiac-z-wielkimi-kotami+2

https://www.facebook.com/ngcpl

 

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Kontakt

Telefon: 731 336 586
Mail: [email protected]