0
Newsy

Bił kota młotkiem i rzucił nim o drzwi.

By Październik 10, 2016 No Comments

57-letni mężczyzna wziął młotek i zaczął nim okładać kota, który przechodził przez jego ogródek. Sąd stwierdził, że mężczyzna jest winny znęcania się nad zwierzęciem i w trybie nakazowym skazał go na 10 miesięcy prac społecznych. (http://www.tvn24.pl)

18 lipca mieszkanka Świebodzic zauważyła, że jej sąsiad znęca się nad kotem. O tym, że mężczyzna bije zwierzę młotkiem i rzuca nim o ścianę powiadomiła policję. Śledczy potwierdzili przebieg zdarzenia i oskarżyli 57-letniego Ryszarda K. – Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Wielokrotnie uderzał kota w głowę młotkiem ciesielskim i rzucił nim o ścianę altanki ogrodowej – informuje Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.
Mężczyzna przebywał na swojej działce. Był pijany, w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu.W pewnym momencie zobaczył jak na jego ogródek wchodzi kot. To mu się nie spodobało. Chciał przegonić zwierzę. – Wyjaśniał, że podszedł i kopnął zwierzę. To w odpowiedzi miało wbić mu się pazurami w udo. Wtedy złapał leżący obok młotek – relacjonuje Rusin. I dodaje, że jak tłumaczył oskarżony młotkiem chciał tylko przegonić zwierzę, twierdził że młotkiem rzucił w czworonoga.

Jedyna rzecz pocieszająca w tej sytuacji to że sąsiadka zareagowała, jednak takie historie pokazują właśnie że ludzkie traktują zwierzęta jak przedmioty, które mogą kopnąć – mogą uderzyć.

Specjalnie wrzuciłem zdjęcie uroczego kota na tytułowe zdjęcie. Powiedzcie mi, jak można chcieć skrzywdzić taką małą, nic nie mogącą Ci zrobić istotę?

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Kontakt

Telefon: 731 336 586
Mail: [email protected]