AdopcjeNewsy

Adopcja kota dorosłego

[lead]Jednym z potrzebujących kotów “tego rodzaju” jest Prezes – link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/583652188416642 podopieczny Fundacji Bezpieczna Przystań (http://bezpiecznaprzystan.org.pl/) przy wsparciu Ośrodka Koteria (www.koteria.org.pl).[/lead]

Adopcja kota dorosłego

 

Codziennie przeglądając internet, fora i strony z ogłoszeniami — pojawiają się ogłoszenia adopcyjne. Jednak najczęściej odpowiadają ludzie na zdjęcia:

– małych słodkich kociaków (często przed osiągnięciem 10-12 tygodni, a to dopiero okres, w którym winno się przeprowadzić adopcję),
– kotów „ala” rasowych i rasowych, lub w typie rasy.

Zbierają one wiele udostępnień, wiele lajków.
Zauważam niestety o wiele mniejsze zainteresowanie zwykłymi — normalnymi dorosłymi kotami. Wezmę więc je na tapetę — czas zawalczyć i obalić mit jakoby koty dorosłe były gorsze, czy gorzej byłoby je wprowadzić do domu.
Warto zwrócić uwagę gdy „szukamy małej kulki”, że owa kuleczka będzie za kilka miesięcy, a później i lat takim właśnie dorosłym kocurem, którego nie wybraliśmy. Koty rosną, dojrzewają — nie zostają takimi słodkimi kiciusiami — całe życie.

 

Kilka ogólnych prawd co do starszego kota:

 

– jest już ukształtowany psychicznie — jeśli bierzemy go z fundacji/schroniska — wypytajmy i jego przyzwyczajenia,

źródło: http://bezpiecznaprzystan.org.pl/

źródło: http://bezpiecznaprzystan.org.pl/

charakter — możemy być pewni, że to już się nie zmieni,
– stała energia i jej poziom — kot jak kot wymaga zabawy, wybawienia się, dorosły kot jednak ma już unormowany poziom jej, bawi się, ale też potrzebuje czasu na regeneracje, możemy więc dostosować swój tryb aktywności nie do szalejącego kociaka,
– kociaki są młode, ciekawskie, wszędzie wejdą, będą testować pazurki, żeby na meblach, zasłonach i rzeczach ludzkich, wychowanie a czasem nawet odkarmienie kociaka wymaga czasu, spokoju i cierpliwości — należy mu poświęcić odpowiednio dużo uwagi,
– faktem jest, iż kociaki łatwiej przechodzą zmiany, a starszy kot wymaga troszkę więcej cierpliwości przy np. zmianie zamieszkania natomiast dzięki takiej adopcji, gdy już przejdzie okres stresu mamy spokojnego, stabilnego towarzysza.

Adoptując dorosłego kota — adoptujemy dorosłe zwierze, unormowane — z określonymi cechami osobowości. Niewiele już może nas zaskoczyć. Maluch jest natomiast workiem niewiadomym, na którego wychowanie i nauczenie wielu rzeczy potrzeba czasu, cierpliwości i świadomego działania.

Pamiętajmy — adopcja kota dorosłego to branie za niego odpowiedzialność — pokażmy mu, że jeśli już raz sparzył się na człowieku, nie każdy z dużych jest tym który się pozbywa problemu.

Kocie Porady Behawioralne — serdecznie zachęcają do adopcji kotów fundacyjnych, schroniskowych czy poszkodowanych przez los.

„Adoptuj, nie rozmnażaj” bardzo dobre hasło, którym warto się kierować :)

 

 

[lead] Jednym z potrzebujących kotów “tego rodzaju” jest Prezes – link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/583652188416642 podopieczny Fundacji Bezpieczna Przystań (http://bezpiecznaprzystan.org.pl/) przy wsparciu Ośrodka Koteria (www.koteria.org.pl).[/lead]

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem konsultacji behawioralnych, żywieniowych oraz opieką nad zwierzętami w domach. Jednym z głównych pól działania jest edukacja. W wolnych chwilach zajmuję się influencer marketingiem oraz pokrewnymi dziedzinami marketingu. Prywatnie jestem kocim ojcem - kocur Czarek, kotki Sue, Kid i Perła, wraz z partnerką Zofią zamieszkujemy Wrocław.

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.