0
Zachowanie

Miauczenie kota podczas zabawy

By Kwiecień 30, 2014 No Comments
Wiele kotów (w zależności od ilości snu) w różnych godzinach dnia często wybiera sobie ulubioną zabawkę, biega z nią w pyszczku, miauczy przeciągle, śpiewa, mruczy – czasami się nią bawi, czasami po prostu trzymając w pyszczku biega po mieszkaniu,
fot. Beta Burzyńska

fot. Beta Burzyńska

zdarza się także ze kot łapie ową zabawkę w łapy i kopie ją, tylnimi. Takie zachowanie jest całkiem naturalne, wiele z kotów zachowuje się podobnie, więc nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście w zależności od wieku, charakteru jak i poziomu energii jaką posiada kot takie zachowanie może występować a nie musi, jeśli występuje a zabawka którą sobie wybrał kot (może być to zwykła piłeczka pluszwa, poduszka) nie jest dla niego niebezpieczna to niech się nią bawi, niech sobie biega, skacze, bawi się nią i miauczy (dźwięk w zależności od kota też może być bardzo różny).

Rozmawialiśmy dzisiaj na ten temat na naszej grupie na facebooku: https://www.facebook.com/groups/poradybehawioralne/

Zwracajmy więc uwagę – wymieniajmy zabawki, jeśli jakimiś kot się nie bawi, kupmy nowe – stwórzmy nowe a starsze schowajmy, za jakiś czas możliwe że kot ponownie zareaguje na dawno zapomniane zabawki.

Mieszko Eichelberger

Mieszko Eichelberger

Zawodowo zajmuję się profesjonalną opieką nad zwierzakami w ich domach, zajmuje się doradztwem behawioralnym oraz konsultacjami żywieniowymi.

Prywatnie opiekun/koci ojciec Czarka i Sue, oraz Kici.

Kontakt

Telefon: 731 336 586
Mail: [email protected]