Czas socjalizacji z izolacją

Czas socjalizacji z izolacją

 

Dzisiaj bardzo krótki wpis na temat czasu socjalizacji zwierząt, którego razu napisałem że u mnie średni czas socjalizacji z izolacją zajmuje około trzech tygodni. Jednak jak nazwa sama wskazuje jest to ŚREDNI czas, czasem trwa ona tydzień, czasem dwa, czasem trzy – czasem sześć tygodni, a czasami też do kilku miesięcy.

NIUNIO I FELUTA

Rozumiem że człowiek to mało cierpliwa bestia, i chciałby by koty się ze sobą dogadały – jednak to nie my poniesiemy konsekwencje zbyt szybkiego połączenia. A właśnie koty, i często ich konflikt, brak porozumienia kończy się oddaniem jednego z kotów.

Socjalizacja może trwać wiele tygodni, i adoptując kota musimy liczyć się z takim czasem.

 

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny a metody pracy dobiera się indywidualnie do potrzeb zwierząt, a także organizację przestrzeni na dla nowych. Najlepiej zaprosić do domu specjalistę, który rzuci okiem i na tej podstawie poleci dokładnie co robić, jak wspomóc proces socjalizacji zwierząt ze sobą.

Praca, cierpliwość oraz zrozumienie kocich potrzeb to klucz do sukcesu.


Zawodowo zajmuję się profesjonalną opieką nad zwierzakami w ich domach, zajmuje się doradztwem behawioralnym oraz konsultacjami żywieniowymi. Prywatnie opiekun/koci ojciec Czarka i Sue, oraz Kici.


Mieszko Eichelberger | 2014 - 2016 | 511 190 806 | [email protected]

%d bloggers like this: