Bił kota młotkiem i rzucił nim o drzwi.

57-letni mężczyzna wziął młotek i zaczął nim okładać kota, który przechodził przez jego ogródek. Sąd stwierdził, że mężczyzna jest winny znęcania się nad zwierzęciem i w trybie nakazowym skazał go na 10 miesięcy prac społecznych. (http://www.tvn24.pl)

18 lipca mieszkanka Świebodzic zauważyła, że jej sąsiad znęca się nad kotem. O tym, że mężczyzna bije zwierzę młotkiem i rzuca nim o ścianę powiadomiła policję. Śledczy potwierdzili przebieg zdarzenia i oskarżyli 57-letniego Ryszarda K. – Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Wielokrotnie uderzał kota w głowę młotkiem ciesielskim i rzucił nim o ścianę altanki ogrodowej – informuje Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.
Mężczyzna przebywał na swojej działce. Był pijany, w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu.W pewnym momencie zobaczył jak na jego ogródek wchodzi kot. To mu się nie spodobało. Chciał przegonić zwierzę. – Wyjaśniał, że podszedł i kopnął zwierzę. To w odpowiedzi miało wbić mu się pazurami w udo. Wtedy złapał leżący obok młotek – relacjonuje Rusin. I dodaje, że jak tłumaczył oskarżony młotkiem chciał tylko przegonić zwierzę, twierdził że młotkiem rzucił w czworonoga.

Jedyna rzecz pocieszająca w tej sytuacji to że sąsiadka zareagowała, jednak takie historie pokazują właśnie że ludzkie traktują zwierzęta jak przedmioty, które mogą kopnąć – mogą uderzyć.

Specjalnie wrzuciłem zdjęcie uroczego kota na tytułowe zdjęcie. Powiedzcie mi, jak można chcieć skrzywdzić taką małą, nic nie mogącą Ci zrobić istotę?Zawodowo zajmuję się profesjonalną opieką nad zwierzakami w ich domach, zajmuje się doradztwem behawioralnym oraz konsultacjami żywieniowymi. Prywatnie opiekun/koci ojciec Czarka i Sue, oraz Kici.


Mieszko Eichelberger | 2014 - 2016 | 511 190 806 | [email protected]

%d bloggers like this: